Vil du med derud hvor krop og sjæl opfyldes af udfordring, dramatisk natur og hvide bjergtoppe så langt øjet rækker? Vi tilbyder en unik mulighed for en oplevelse ud over det sædvanlige, som bliver lige til at skrive ind i dagbogen.
I samarbejde med Highup Alpin Sport tilbyder vi vores gæster i Bad Gastein, Maria Alm, Zell am See, Saabach og Canazei en off-piste-oplevelse med en certificeret bjergguide.
Vores guidechef Søren Schwabe har testet turen og er vendt meget begejstret hjem med disse billeder.
Off-piste 1 dag
Piste to powder 2 dage
Generel information
Bestilling
Bestilling kan ske til hojmark-guiden på rejsemålet eller når guiden ringer til vores gæster inden afrejse. Gæster kan også henvende sig til en ferierådgiver, som noterer ønsket om off-piste på billetten, så guiden er forberedt på det.
Off-piste med omtanke
Store oplevelser, teknik, udstyr og sikkerhed... Læs en guide til off-piste med omtanke.
Gem dine favorithoteller ved at klikke på den gule knap under hotelteksten.